Tilldelning · Danmark
Contract Award Notice - Insurance procurement, Energinet, Project Grønt net Sjælland, Lolland og Falster, Stage 1 (SLF01)
- TED-nummer
- 562733-2026
- Status
- Tilldelat
- Land
- Danmark
- Upphandlande myndighet
- Energinet
- Värde
- 3 204 250 DKK
- Tilldelningsdatum
- 8 juli 2026
- Avtalet löper till
- 30 april 2030(kan förlängas en gång)
- CPV-huvudkod
- 66510000 – Försäkringar
- Upphandling
- Insurance procurement, Energinet, Project Grønt net Sjælland, Lolland og Falster, Stage 1 (SLF01)
- Antal anbud
- Uppgift om antal anbud saknas i källan
- Annonsens språk
- engelska
Energinet i Danmark tilldelade If Skadeforsikring, filial af If Skadeförsäkring AB kontraktet för Contract Award Notice - Insurance procurement, Energinet, Project Grønt net Sjælland, Lolland og Falster, Stage 1 (SLF01) den 8 juli 2026, till ett värde av 3 204 250 DKK.
Uppgift om antal anbud saknas i källan.
Annonsen är skriven på engelska. Titeln återges som den står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Relaterat
- Ursprunglig upphandling: Insurance procurement, Energinet, Project Grønt net Sjælland, Lolland og Falster, Stage 1 (SLF01)
- Alla upphandlingar från Energinet
- Vunna kontrakt för If Skadeforsikring, filial af If Skadeförsäkring AB
- Fler tilldelningar inom Försäkringar i Danmark
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 13 augusti 2026 | Originalannons