Tilldelat.

Upphandling · Norge

Procurement of a "lighthouse management app"

TED-nummer
678914-2025
Status
Tilldelat
Land
Norge
Upphandlande myndighet
KYSTVERKET
Sista anbudsdag
22 oktober 2025
Uppskattat värde
Uppgift saknas i källan
Region
Agder
Annonsens språk
engelska
Publicerad
15 oktober 2025

KYSTVERKET i Norge upphandlade Procurement of a "lighthouse management app". Anbudstiden gick ut 22 oktober 2025.

Annonsen är skriven på engelska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.

Bevaka liknande upphandlingar i Norge

Om upphandlingen

The Norwegian Coastal Administration shall procure assistance for the development of a user friendly HTML5/network system for tenants at lighthouse stations ("The Lighthouse Management App"). The system shall be integrated with the MOM system Hexagon EAM via API and it shall offer functionality for tasks, documents, fire protection and messages. Framework agreement: up to NOK 2.5 million excluding VAT, SSA-B (Assistance).

Tilldelningar i denna upphandling

Contract award of a "lighthouse management app"Bouvet Norge AS28 november 202510 800 000 NOK

Relaterat

Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 15 oktober 2025 | Originalannons