Upphandling · Finland
Kuulutus-, antenni- ja aikakellojärjestelmätöiden hankinta 2026
- TED-nummer
- 795955-2025
- Status
- Tilldelat
- Land
- Finland
- Upphandlande myndighet
- Espoon kaupunki / Kaupunkitekniikan keskus
- Sista anbudsdag
- 12 januari 2026
- Uppskattat värde
- 1 011 000 EUR
- CPV-huvudkod
- 50711000 – Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
- Region
- Helsinki-Uusimaa
- Annonsens språk
- finska
- Publicerad
- 1 december 2025
- Källa
- Annons i TED
Espoon kaupunki / Kaupunkitekniikan keskus i Finland upphandlade Kuulutus-, antenni- ja aikakellojärjestelmätöiden hankinta 2026. Anbudstiden gick ut 12 januari 2026.
Annonsen är skriven på finska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Bevaka liknande upphandlingar i Finland
Om upphandlingen
Espoon kaupunki sekä Espoon kaupungin konserniyhtiöt Espoo Catering Oy, Espoon Elä ja Asu Oy, Kiinteistö Oy Espoon Keskuskeittiö, Kiinteistö Oy Matinkylän Lukio, Kiinteistö Oy Matinkylän uimahalli, Kiinteistö Oy Opinmäen kampus, Kiinteistö Oy Tapiolan Louhi ja WeeGee Oy (myöhemmin myös Tilaaja) pyytävät tarjouksia kuulutus-, antenni- ja aikakellojärjestelmätöiden toimituksista, asennuksista sekä huolto- ja korjaustöistä. Hankinta toteutetaan hankintalain mukaisena puitejärjestelynä. Sopimus tulee voimaan, kun Osapuolet ovat sen allekirjoittaneet. Sopimus on voimassa enintään 31.7.2029 asti. Selvyyden vuoksi todetaan, että tällä hankinnalla kilpailutetaan uudelleen Heikkovirtajärjestelmätöiden hankinnassa 2025 (3528/2024) 20.10.2025 annetulla hankintapäätöksellä § 65/2025 keskeytetyt osa-alueet 1 ja 3. Osa-alueiden 1 ja 3 numerointi on pidetty tässä kilpailutuksessa samana, jotta heikkovirtajärjestelmätöiden kokonaisuuden logiikka pysyy yhtenäisenä. Tämä hankinta on jaettu kahteen (2) osa-alueeseen: Osa-alue 1: Kuulutusjärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 3: Antenni- ja aikakellojärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Kumpaankin osa-alueeseen valitaan enintään neljä (4) palveluntuottajaa sekä yksi (1) varapalveluntuottaja. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus. Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo ilman arvonlisäveroa on 1 011 000 €. Kokonaisarvo jakautuu hankintayksiköiden kesken seuraavasti: Espoon kaupunki: 850 000 € Espoo Catering Oy: 25 000 € Espoon Elä ja Asu Oy: 17 000€ Kiinteistö Oy Espoon Keskuskeittiö: 40 000 € Kiinteistö Oy Matinkylän Lukio: 15 000 € Kiinteistö Oy Matinkylän uimahalli: 17 000 € Kiinteistö Oy Opinmäen Kampus: 15 000 € Kiinteistö Oy Tapiolan Louhi: 17 000 € Weegee Oy: 15 000 €
Tilldelningar i denna upphandling
| Kuulutus-, antenni- ja aikakellojärjestelmätöiden hankinta 2026 | Caverion Suomi Oy | 12 februari 2026 | 1 011 000 EUR |
Relaterat
- Alla upphandlingar från Espoon kaupunki / Kaupunkitekniikan keskus
- Fler upphandlingar inom Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader i Finland
- Kategorin i Helsinki-Uusimaa
- Pågående upphandlingar i Finland
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 1 december 2025 | Originalannons