Tilldelat.

Upphandling · Danmark

Call for tenders for transport and treatment of slag from the WTE plant Nordværk Affaldsenergi Aalborg.

TED-nummer
537138-2026
Status
Pågående
Land
Danmark
Upphandlande myndighet
Dansk RestproduktHåndtering Amba
Sista ansökningsdag
18 september 2026
Förfarande
Två steg. Datumet gäller ansökan om att delta. Anbud lämnas sedan av de leverantörer som bjuds in.
Uppskattat värde
300 000 EUR
Annonsens språk
engelska
Publicerad
3 augusti 2026

Dansk RestproduktHåndtering Amba i Danmark upphandlar Call for tenders for transport and treatment of slag from the WTE plant Nordværk Affaldsenergi Aalborg.. Sista dag att ansöka om att delta är 18 september 2026.

Annonsen är skriven på engelska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.

Bevaka liknande upphandlingar i Danmark

Om upphandlingen

DRH calls for tenders for transport and utillization of slag from the Danish Waste to Energy Plant Nordværk Affaldsenergi, Aalborg. With this call for tenders DRH intend to contract transport and utilization of up to 38.000 t/Y of raw slag. For further information please refer to the tender documents.

Relaterat

Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 3 augusti 2026 | Originalannons