Tilldelning · Danmark
Contract Award Notice - Energinet, CAR Insurance, Kassø 150/400 kV
- TED-nummer
- 219636-2026
- Status
- Tilldelat
- Land
- Danmark
- Upphandlande myndighet
- Energinet
- Vinnare (flera)
- Värde
- 3 361 162 DKK
- Tilldelningsdatum
- 10 mars 2026
- Avtalet löper till
- 1 november 2033(kan förlängas en gång)
- CPV-huvudkod
- 66510000 – Försäkringar
- Upphandling
- Energinet, CAR Insurance, Kassø 150/400 kV
- Antal anbud
- Uppgift om antal anbud saknas i källan
- Annonsens språk
- engelska
Energinet i Danmark tilldelade 2 leverantörer kontraktet för Contract Award Notice - Energinet, CAR Insurance, Kassø 150/400 kV den 10 mars 2026, till ett värde av 3 361 162 DKK.
Kontraktet tilldelades 2 anbudsgivare, varav Chubb European Group, Danmark, filial af Chubb European Group SE anges först i tilldelningsmeddelandet.
Uppgift om antal anbud saknas i källan.
Annonsen är skriven på engelska. Titeln återges som den står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Relaterat
- Ursprunglig upphandling: Energinet, CAR Insurance, Kassø 150/400 kV
- Alla upphandlingar från Energinet
- Vunna kontrakt för Chubb European Group, Danmark, filial af Chubb European Group SE
- Vunna kontrakt för Zurich Denmark, Branch of Zurich Insurance Europe AG, Germany
- Fler tilldelningar inom Försäkringar i Danmark
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 31 mars 2026 | Originalannons