Tilldelning · Danmark
Call for tender under the SQS 239894 - Cat. 3 - Cable Route Survey for project SLF02 – Storstrømmen
- TED-nummer
- 450599-2025
- Status
- Tilldelat
- Land
- Danmark
- Upphandlande myndighet
- Energinet Eltransmission A/S
- Värde
- 770 639 EUR
- Tilldelningsdatum
- Uppgift saknas i källan
- Avtalet löper till
- 10 juli 2026(utan förlängningsoption)
- CPV-huvudkod
- 71351200 – Geologisk och geofysisk rådgivning
- Antal anbud
- 3
- Annonsens språk
- engelska
Energinet Eltransmission A/S i Danmark tilldelade COWI A/S (Broer, tunneler, marine konstruktioner) kontraktet för Call for tender under the SQS 239894 - Cat. 3 - Cable Route Survey for project SLF02 – Storstrømmen, till ett värde av 770 639 EUR.
Antal inkomna anbud: 3.
Annonsen är skriven på engelska. Titeln återges som den står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Relaterat
- Alla upphandlingar från Energinet Eltransmission A/S
- Vunna kontrakt för COWI A/S (Broer, tunneler, marine konstruktioner)
- Fler tilldelningar inom Geologisk och geofysisk rådgivning i Danmark
Bevaka Geologisk och geofysisk rådgivning i Danmark
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 10 juli 2025 | Originalannons