Upphandling · Norge
Prepare complete tender documentation for the execution contract and contract documents and carry out construction and project management on behalf of Råde municipality.
- TED-nummer
- 343510-2026
- Status
- Avslutad
- Land
- Norge
- Upphandlande myndighet
- Råde Kommune
- Sista anbudsdag
- 26 juni 2026
- Uppskattat värde
- 2 250 000 NOK
- CPV-huvudkod
- 71310000 – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
- Region
- Østfold
- Annonsens språk
- engelska
- Publicerad
- 20 maj 2026
- Källa
- Annons i TED
Råde Kommune i Norge upphandlade Prepare complete tender documentation for the execution contract and contract documents and carry out construction and project management on behalf of Råde municipality.. Anbudstiden gick ut 26 juni 2026.
Annonsen är skriven på engelska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Bevaka liknande upphandlingar i Norge
Om upphandlingen
Råde municipality (RK) and Østfold county (ØFK) intend to establish approx. 3,800 metres new foot and cycle path and new water and sewage installations along parts of Tombveien (County Road 349) for the stretch junction of County Road 116 - exit to Strømnesåsen. The project is in accordance with the approved development plans. Agreements have been signed with affected landowners.
Relaterat
- Alla upphandlingar från Råde Kommune
- Fler upphandlingar inom Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster i Norge
- Kategorin i Østfold
- Pågående upphandlingar i Norge
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 20 maj 2026 | Originalannons