Upphandling · Finland
CL650 Challenger component procurement
- TED-nummer
- 479000-2026
- Status
- Avslutad
- Land
- Finland
- Upphandlande myndighet
- Rajavartiolaitos
- Sista anbudsdag
- 31 augusti 2026
- Uppskattat värde
- 373 000 EUR
- CPV-huvudkod
- 34731000 – Flygplansdelar
- Annonsens språk
- engelska
- Publicerad
- 10 juli 2026
- Källa
- Annons i TED
Rajavartiolaitos i Finland upphandlade CL650 Challenger component procurement. Anbudstiden gick ut 31 augusti 2026.
Annonsen är skriven på engelska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Bevaka liknande upphandlingar i Finland
Om upphandlingen
The Finnish Border Guard (later Contracting authority or Buyer) requests tenders for Bombardier CL650 Challenger parts, components and tools in accordance with the terms of this Call for Tenders and its appendices.
Relaterat
- Alla upphandlingar från Rajavartiolaitos
- Fler upphandlingar inom Flygplansdelar i Finland
- Pågående upphandlingar i Finland
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 10 juli 2026 | Originalannons