Upphandling · Danmark
Call for tenders for transport and treatment of slag from the WTE plant MEC-BioHeat&Power A/S, Holstebro.
- TED-nummer
- 582139-2026
- Status
- Pågående
- Land
- Danmark
- Upphandlande myndighet
- Dansk RestproduktHåndtering Amba
- Sista ansökningsdag
- 29 september 2026
- Förfarande
- Två steg. Datumet gäller ansökan om att delta. Anbud lämnas sedan av de leverantörer som bjuds in.
- Uppskattat värde
- 300 000 EUR
- CPV-huvudkod
- 90000000 – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
- Region
- Vestjylland
- Annonsens språk
- engelska
- Publicerad
- 24 augusti 2026
- Källa
- Annons i TED
Dansk RestproduktHåndtering Amba i Danmark upphandlar Call for tenders for transport and treatment of slag from the WTE plant MEC-BioHeat&Power A/S, Holstebro.. Sista dag att ansöka om att delta är 29 september 2026.
Annonsen är skriven på engelska. Titel och beskrivning återges som de står i TED, utan översättning. Kategorin anges med CPV-kodens svenska benämning.
Bevaka liknande upphandlingar i Danmark
Om upphandlingen
DRH calls for tenders for transport and utillization of slag from the Danish Waste to Energy Plant MEC-BioHeat&Power A/S, Holstebro With this call for tenders DRH intend to contract transport and utilization of up to 30.000 t/Y of raw slag. For further information please refer to the tender documents.
Relaterat
- Alla upphandlingar från Dansk RestproduktHåndtering Amba
- Fler upphandlingar inom Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster i Danmark
- Kategorin i Vestjylland
- Pågående upphandlingar i Danmark
Uppgifter: TED | Bearbetning: Tilldelat (tilldelat.se) | Publicerad i TED 24 augusti 2026 | Originalannons